NATJEČAJ "PRIJATELJ DJEČJE BUDUĆNOSTI"

Uviđajući delikatnu i složenu ulogu učitelja i nastavnika u osnovnoškolskom obrazovnom sustavu, ali i njihov nezavidan položaj kako profesionalan, tako i privatan, osmišljen je natječaj pod nazivom „Prijatelj dječje budućnosti“ pri čemu su jasno definirane namjera i cilj istoga.

S jedne strane, riječ je o izboru prijatelja dječje budućnosti, odnosno najboljeg hrvatskog učitelja ili nastavnika prema glasovima učenika, roditelja te samih učitelja i nastavnika elektroničkim putem.

S druge je strane  namjera je podignuti razinu svijesti o nastavniku kao modelu životne orijentacije učenika, o simbiotičkoj vezi koja se pritom uspostavlja, ali i upozoriti širu javnost na njihov zabrinjavajuće nepovoljan položaj.

Smatra se kako bi upravo ovaj Natječaj, dodjeljujući svake godine nagradu za izvrsnost najbolje rangiranom, pridonio motivaciji učitelja i nastavnika da i ubuduće aktivno i predano grade temelje ljudskog akterstva.

Priloženi dokumenti:
pravila_za_natjecaj.doc (41.50 KB)

objavio: Administrator   datum: 5. 5. 2011.