VALENTINOVO - Dan zaljubljenih

Svake godine 14. veljače svi zaljubljeni slave Dan Svetoga Valentina ili Dan zaljubljenih, koji zovemo VALENTINOVO. To nije samo dan zaljubljenih nego je dan svih onuh koji vole i čija su srca otvorena za ljubav.

Da bi i mi što svečanije proslavili Dan zaljubljenih naši su učenici priredili svečani program sastavljen od pjesme , plesa i igrokaza.

Učenici prvog razreda krasnoslovili su pjesmice na temu ljubavi. Učenici petog, šestog, sedmog i osmog razreda pripremili su malu šetnju kroz povijest kako bi vidjeli najzanimljivije ljubavne dijaloge koji su se vodili od samoga početka svijeta pa sve do danas. Njihovi su dijalozi na hrvatskom i engleskom jeziku i svi su popraćeni plesom.

Zatim je učenica petoga razreda pročitala biblijski tekst Hvalospjev ljubavi.

Uveselio nas je i pjevački zbor s pjesmama Bilo je to na Valentinovo i jedna je ruža procvala.

I na kraju učenici osmoga razreda pokazali su svoju prezentaciju na temu Valentinova koja je završila malim kvizom kako bismo vidjeli što smo sve naučili o Valentinovu (prezentaciju možete vidjeti u INFORMATICI).

objavio: Alenka Šašinović   datum: 13. 2. 2010.