IN MEMORIAM

Katica Mačković rođ. Šimičić

(26.4.1949. - 11.11.2009.)

Katica Mačković rođena je 26. travnja 1949. godine u Uštici, od oca Josipa i majke Marije Šimičić, kao jedino dijete u obitelji.U Uštici je živjela i pohađala osnovnu školu do 5. razreda, kada obitelj preseljava u Jasenovac.Osnovnu školu završava u Jasenovcu, a srednju (gimnaziju) u Novskoj. Nakon završene gimnazije, upisuje studij hrvatskog jezika na Pedagoškoj akademiji u Petrinji.

Akademiju završava 12. srpnja 1970. godine, te stječe zvanje: nastavnik hrvatskog jezika.

U OŠ Jasenovac zapošljava se 7. listopada 1970. godine, gdje provodi gotovo cijeli svoj radni vijek. Ratnih godina (1991. - 1996.) radi u OŠ Novska.

Prebrza smrt je zatječe na radnom mjestu razrednika 7. razreda OŠ Jasenovac. Iza sebe ostavila je supruga Dragutina (Karla) i sina Zvonimira te sinovu zaručnicu.

Vesele i vedre naravi ostavila je neizbrisiv trag u našem kolektivu, ali i u samom Jasenovcu.

Uvijek predana radu s mladima, dugi niz godina vodila je dramsku grupu u školi, ali i u mjestu.

Hvala ti, Katice, na svemu!

objavio: Alenka Šašinović   datum: 13. 11. 2009.